O nás

Kateřina Pavlíková

je uměleckou vedoucí souboru. Její hudební aktivity výrazně přesahují hranice České republiky. S vynikajícím Americkým saxofonistou Dave Camwellem založili soubor Covert Ensemble a vystupují pravidelně v USA a Kanadě. Kateřina Pavlíková je také dlouholetou členkou Bohemia Saxophone Quartet, se kterým se zúčastnila mnoha význačných mezinárodních hudebních festivalů. Spolupracuje s předními českými symfonickými a komorními tělesy a jako sólistka vystoupila s renomovanými českými, Americkými a Kanadskými orchestry. Kateřina Pavlíková působí jako pedagog hlavního oboru hra na saxofon na Konzervatoři v Českých Budějovicích a hru na saxofon vyučuje také na Základní umělecké škole ve Volarech.

www.katerinapavlikova.cz


Magdalena Probstová

Absolvovala hru na klarinet na Konzervatoři v Českých Budějovicích pod vedením MgA. Václava Hrušky a Zdeňka Urbánka a hru na saxofon pod vedením Kateřiny Pavlíkové. V roce 2015 získala 1. cenu a stala se absolutní vítězkou oboru hra na saxofon v národní soutěži Pardubické dechy. O rok později zvítězila v interpretační soutěži Jeunesses musicales v Ostravě a měla tak příležitost vystoupit jako sólistka s Janáčkovou filharmonií. Sólově také vystoupila s komorním orchestrem Music Lucis Praga. Koncertovala na mnoha mezinárodních hudebních festivalech v Čechách i v zahraničí. Hru na saxofon vyučuje v Základní umělecké škole ve Vimperku. Pravidelně se účastní saxofonových kurzů a masterclassů předních světových saxofonistů.


Anna Kurzová

absolvovala hru na saxofon na Konzervatoři v Českých Budějovicích pod vedením Kateřiny Pavlíkové. Během studia získala mnoho významných ocenění: 1. cenu a titul laureáta v oboru hra na saxofon na 16. ročníku mezinárodní interpretační soutěže PRO BOHEMIA (2018), 1. cenu a titul absolutního vítěze ve hře na saxofon na 41. soutěžní přehlídce konzervatoří a hud. gymnázií ČR (2018) a dvakrát 1. cenu a titul absolutního vítěze ve hře na saxofon v interpretační soutěže dechových nástrojů PARDUBICKÉ DECHY (2019, 2021). Pravidelně se účastní saxofonových kurzů a masterclassů předních světových saxofonistů. Sólově vystupovala s několika Českými orchestry jako jsou např. Severočeská filharmonie či Krumlovský komorní orchestr. Hru na saxofon nyní vyučuje v Základní umělecké škole Piaristické náměstí v Českých Budějovicích.

cs_CZČeština